3. kolo ligy Dolní Němčice v neděli

Výsledky firesport

Kdo z vás chtěl svůj nedělní oběd 26.6.2022 strávit neobvykle, ten dorazil na hasičské hřiště do Dolních Němčic na třetí kolo PLPÚ, a jako obvykle se bylo na co dívat.

Pořadatelé si vyprosili opravdu teplé počasí, tak se všichni košaři, těšili na ochlazení v místní kádi během svého útoku. Většina závodníku i přihlížejících je s radostí opakovaně napodobovala. Sluníčko se s nikým nemazlilo, a všem slušně zatápělo.

A tak si jako první na start stoupli muži z SDH Rynárec, a svůj pokus dokončili s časem22,35 s, což jim stačilo na 12.té místo, poslední bodované místo tohoto odpoledne. Na první příčce se umístili muži z SDH Dešná s časem 17,91s, druzí byli muži z SDH Strmilov s časem 18,14s, a třetí příčku si vyběhli muži z SDH Milíčov. Neoblíbenou bramborovou příčku tohoto dne získali hasiči z SDH Kamenice nad Lipou, následováni SDH Sedlatice, domácí tým SDH Dolní Němčice se umístil na místě šestém spolu s SDH Batelov kdy měli stejný výsledný čas 18,56s. První desítku uzavřeli v pořadí od sedmého místa SDH Žirovnice, SDH Třebětice, SDH Heřmaneč a SDH Telč B.

V ženské kategorii se na prvním místě umístily ženy z SDH Nová Včelnice s časem 18,41 s, druhé doběhly ženy z SDH Batelov s časem 19,15s, a bronzovou příčku obsadily ženy z SDH Kamenice nad Lipou s časem 20,99s. Následovaly ženy z SDH Žirovnice, poté SDH Strachoňovice a poslední, ale stále na bodované příčce ženy z SDH Budeč.

Do finále postoupilo 6 nejlepších týmů z mužské kategorie. První příčku z nich obsadili muži z SDH Milíčov s časem 14,80 s, druzí byli muži z Batelova s časem 15,64s a třetí muži z Kamenice nad Lipou s časem. Za nimi pak domácí tým SDH Dolní Němčice, a dva nedokončené útoky bohužel předvedli muži z SDH Strmilov a Sedlatice.

Nejlepší proudař byl levý proudař z SDH Dešná B a nejlepší byla levá proudařka z SDH Nová Včelnice.

Nejlepší košař byl z SDH Dolní Němčice a nejlepší košařka byla z SDH Strachoňovice.

Po krátké pauze přistoupili pořadatelé k ocenění všech zúčastněných. Sluníčko k tomu stále předvádělo své nejlepší výkony, tak jako se o to snažili celé odpoledne všichni milovníci hasičského sportu.

A tak nezbývá než pozvat na další soutěž, která se koná 9.7.2022 v Batelově a to od 20:00.

Autor článku: Pavlína Jirků, SDH Nová Včelnice