4. kolo ligy, druhá a poslední noční soutěž v Batelově této sezóny

Výsledky firesport

I tato noční soutěž je pořádána v rámci všech kategorií pouze na 2B, zde ale začalo své klání křehčí pohlaví. Počasí se na poslední chvíli před prvním startem umoudřilo, zůstalo ovšem chladněji.

První v pořadí se tedy na start postavily domácí ženy z SDH Batelov, které bohužel svůj útok nedokončily, pravá proudařka nezapojila proudnici. I tak sklidily velký potlesk od přihlížejících nadšenců tohoto sportu. Zlaté se v ženské kategorii umístily ženy z SDH Boršov B s časem 19,08s. Pro stříbrnou příčku si doběhly ženy z SDH Strachoňovice s časem 19,48s, a bronzové byly ženy z SDH Dolní Cerekev s časem 19,85s. Bramborové tentokrát byly ženy z SDH Kamenice nad lipou a poslední body vzaly ženy z SDH Žirovnice. Poslední, ale nebodovaný tým žen, který se účastnil této soutěže byly ženy z Nové Včelnice.

A po ženské kategorii se na start jako první mezi muži postavili taktéž domácí SDH Batelov. Jejich výkon jim stačil na 6.místo večera s časem 16,05 s. Zlatí se v mužské kategorii umístili muži z SDH Markvarec s časem 15,50s. Pro stříbrnou pozici si doběhly muži z SDH Kamenice nad Lipou s časem 15,69s, a bronzovými byli muži z SDH Heřmaneč s časem 15,82s. Další s 15kovým časem byli již jen SDH Sedlatice EX a SDH Dešná B. Časy pod 17 vteřin zaznamenali týmy mužů do 11.tého místa, a to v pořadí SDH Batelov, SDH Milíčov, SDH Strachoňovice, SDH Žirovnice, SDH Urbanov a poslední SDH Boršov. V mužské kategorii běželo celkem 18 družstev.

Nejrychlejší sestřik předvedli pravý proudař z SDH Kamenice nad Lipou, a levá proudařka z SDH Boršov B. Nejrychlejší košař byl z SDH Markvarec a nejrychlejší košařka z SDH Boršov B.

Dlouhý a chladný večer zakončilo příjemné vyhlašování a ocenění všech, kteří se snažili podat v tento večer ty nejlepší výkony, a i když se to ne vždy všem podařilo dle představ, není všem dnům konec.

Uvidíme se na již 5.kole v sobotu v Rynárci 16.7.2022

Autor článku: Pavlína Jirků, SDH Nová Včelnice